Peeling kawitacyjny Rzeszów

Jedną z metod oczyszczania skóry twarzy jaką oferuje salon Kosmetolodzy Rzeszów jest peeling kawitacyjny. Metoda ta oparta jest na działaniu urządzenia wytwarzającego fale ultradźwiękowe. Głowica aparatu w kontakcie z wodą lub tonikiem bezalkoholowym, np. ziołowym, wywołuje efekt kawitacji. Tworzące się w cieczy pęcherzyki gazu powodują odrywanie martwych komórek naskórka i oczyszczenie porów z nadmiaru sebum, bakterii, grzybów i toksyn. Dochodzi do rozbicia martwych komórek i odsłonięcia się nowego naskórka. Innymi słowy zjawisko kawitacji powoduje powstanie kanałów w warstwie rogowej, co umożliwia zwiększone przenikanie substancji czynnych. Dodatkowo wokół pęcherzyków tworzą się wiry, które transportują substancje z szybkością w głąb skóry.

Oczyszczanie skóry twarzy

Peeling kawitacyjny jest polecany do skóry przetłuszczającej się, trądzikowej, z zaskórnikami, przebarwieniami i bliznami, z oznakami starzenia. Szczególnie polecamy osobom borykającym się z wrażliwą cerą i rozszerzonymi naczynkami. Efekty zabiegu zauważą Państwo niemal od razu. Ponadto skóra staje się wygładzona, napięta, ujędrniona i bardziej promienna. Dodatkowo wyraźnie poprawia się gospodarka wodna skóry, przez co jest ona bardziej nawilżona.

Jakie są zalety peelingu kawitacyjnego? Przede wszystkim brak efektów ubocznych, bezbolesny, stosowany do każdego rodzaju skóry, przygotowuje skórę do kolejnych zabiegów. Ponadto nasi kosmetolodzy przeprowadzają zabieg bezboleśnie i całkowicie bezpiecznie. Przeciwwskazaniami do zabiegu są: niewydolność krążenia, metalowe implanty i rozrusznik serca, ciąża, nowotwór, ostre stany zapalne.

Peeling kawitacyjny Rzeszów

Szczególnie polecanym zabiegiem po peelingu kawitacyjnym jest sonoforeza. Metoda ta podobnie działa na zasadzie ultradźwięków powodując przyspieszenie wnikania substancji chemicznych zawartych w serum czy ampułce. Ultradźwięki umożliwiają wprowadzanie w skórę substancji, które normalnie słabo przechodzą przez barierę naskórkową. Substancje aktywne dobierane są indywidualnie do potrzeb każdej klientki. Poprzez mikromasaż poprawia się ukrwienie naskórka i regenerację uszkodzonych tkanek. Sonoforezę można też przeprowadzać z innymi zabiegami pielęgnacyjnymi. Efekty jakie mogą Państwo osiągnąć to rozjaśnienie przebarwień i plam, nawilżenie skóry, ujędrnienie skóry i poprawa jej struktury.

Wskazaniami do zabiegu jest trądzik, zmarszczki, rozszerzone pory, przebarwienia i blizny. Przeciwwskazaniami do zabiegu jest ciąża, gruźlica, nowotwory i stany po ich usunięciu, zakrzepowe zapalenie żył, rozrusznik serca, metalowe implanty, nerwica, osteoporoza, alergia na substancje czynne, niezakończony wzrost kostny.

Umów się na peeling kawitacyjny

Wyślij do nas wiadomość i umów się na wizytę w naszym salonie.