Depilacja woskiem

W ofercie salonu Kosmetolodzy Rzeszów znajdą Państwo zabieg depilacji laserowej jak również zabieg depilacji za pomocą wosku wąsika, brody, policzków, baków, uszu, całej twarzy, klatki piersiowej lub brzucha. Wosk do depilacji to specjalny wosk przystosowany do używania na skórze. Depilacja woskiem będzie najbardziej efektywna gdy poddamy nią włoski zapuszczane około 2 tygodnie o długości od 0,5-1 cm. Efekt utrzymuje się w zależności od indywidualnych predyspozycji od 2 do 4 tygodni.

Depilacja ciała woskiem

Wosk nie łamie włosów lecz wyrywa je z cebulkami. Resztki wosku usuwamy delikatną oliwką dedykowaną po depilacji. Regularna depilacja powoduje, że odrastające włoski rosną wolniej i są słabsze. Natomiast w niektórych rejonach ciała można całkowicie pozbyć się owłosienia. Umiejętnie wykonana depilacja jest bezpieczna, nie powoduje zaczerwienienia, pieczenia ani świądu skóry.

Depilacja pastą cukrową

Depilacja woskiem jest równie skuteczną metodą. Wosk stosuje się na włoskach o długości od 5 do 10 mm. Nie mogą być też zbyt długie, aby nie powodować bólu. Podgrzany wosk rozsmarowuje się na powierzchni ciała, po czym nakłada się kawałek paska. Położony wosk na ciało przedostaje się do mieszków włosowych, zastyga, po czym usuwany jest zdecydowanym ruchem. Depilacja woskiem oprócz zbędnych włosków usuwa także martwe komórki skóry, w wyniku czego po zabiegu skóra staje się wygładzona. Niektóre osoby mogą doświadczyć zaczerwienienia i podrażnienia skóry, które ustępuje po kilku godzinach.

Po zabiegu nakładany jest odpowiedni preparat chłodzący, spowalniający porost włosów. Depilację woskiem wykluczają żylaki, poparzenia, rany, świeża opalenizna, obrzęki, łuszczyca, epilepsja, pryszcze oraz jakiekolwiek podrażnienia skóry, problemy z krzepliwością skóry oraz uczulenie na wosk. Warto poddać się depilacji u naszych doświadczonych kosmetyczek, ponieważ nieodpowiednio wykonany zabieg może spowodować poważne podrażnienia i poparzenia. Dlaczego depilacja woskiem czy pastą cukrową może być dużo lepsza niż tradycyjne golenie maszynka? Powodów jest wiele. Włoski odrastają dużo wolniej ok. 2-4 tygodni, stają się dużo cieńsze, jaśniejsze, z czasem jest ich dużo mniej, a odrastające włoski nie są kłujące. Przez długi czas możemy cieszyć się gładką skórą, a odrastający włos jest dużo cieńszy i mniej widoczny.

Umów się na depilację pastą cukrową i woskiem

Wyślij do nas wiadomość i umów się na wizytę w naszym salonie.