Oczyszczanie wodorowe

Oczyszczanie wodorowe to zabieg kosmetyczny, który w obecnych czasach znacznie zyskał na popularności. Nie bez powodu, ponieważ jak sama nazwa wskazuje oprócz oczyszczenia skóry za pomocą specjalnej aparatury dodatkowo wprowadzane są mikroskopijne cząsteczki aktywnego wodoru, który ma za zadanie neutralizować wolne rodniki, które przyśpieszają proces starzenia.

Oczyszczanie wodorowe skóry

Zabieg jest dedykowany przede wszystkim osobom: ze skórą zmęczoną, szarą, spowodowaną nałogowym paleniem papierosów; ze skórą odwodnioną, suchą, tłustą, mieszaną oraz naczyniową. Jest idealny dla osób narażonych na działanie zanieczyszczeń miejskich, czynników atmosferycznych czy promieniowanie słoneczne.

Największą zaletą oczyszczania wodorowego jest fakt, że jest zabiegiem nieinwazyjnym to znaczy – bezpiecznym. Może być wykonywany przez cały rok.

Po zabiegu można zauważyć praktycznie od razu imponujące efekty:- dogłębne oczyszczenie skóry,
- dotlenienie,
- usunięcie zaskórników,
- wyrównanie koloru,
- zwiększenie elastyczności skóry,
- nawilżenie skóry,
- rewitalizacja,
- zmniejszenie obrzęku,
- redukcja przebarwień,
- działanie liftingujące.

Przeciwwskazania do oczyszczania wodorowego:
- cukrzyca,
- ciąża,
- karmienie piersią,
- aktywna opryszczka,
- nadwrażliwość na działanie prądu elektrycznego,
- przerwanie ciągłości skóry,
- nowotwory,
- infekcje wirusowe, bakteryjne, grzybicze,
- epilepsja,
- metalowe instrumenty medyczne.

Dodatkowo można wykonać zabiegi łącznie z oczyszczaniem wodorowym, które zwiększą efekty zabiegowe – eksfoliację kwasami, peeling kawitacyjny czy mikrodermabrazję.

Oczyszczanie wodorowe przebieg zabiegu

Pierwszy etap dotyczy stricte oczyszczania wodorowego. Poprzez użycie wodoru pod ciśnieniem skutecznie oczyszczana jest skóra na poziomie komórkowym. Równocześnie wodór neutralizuje i redukuje wolne rodniki tlenowe będące główną przyczyną starzenia się skóry. Kolejny etap to zabieg wodnej mikrodermabrazji wykonywany pod wysokim ciśnieniem wody, odpowiada za usunięcie martwych komórek oraz zanieczyszczeń z powierzchni skóry. Dzięki różnej wielkości głowic można usunąć zaskórniki również z trudno dostępnych miejsc - z okolic ust oraz przede wszystkim nosa. W trakcie zabiegu do komórek skóry wprowadzane są substancje eksfoliujące.

Efekt złuszczania jest uzyskiwany poprzez użycie kwasu mlekowego. Zakończeniem zabiegu jest masaż twarzy przy zastosowaniu specjalnej głowicy bazującej na stymulacji prądami TENS, które wpływają na napięcie mięśni. Powodują, że następuje przykurcz mięśni, dzięki któremu następuje zwiększenie elastyczności i napięcia skóry.

Umów się na oczyszczanie wodorowe

Wyślij do nas wiadomość i umów się na wizytę w naszym salonie.