Fotoodmładzanie IPL

Fotoodmładzanie IPL to nowoczesna i nieinwazyjna metoda likwidacji pierwszych oznak starzenia się skóry. Zabieg ten nie tylko poprawia wygląd skóry, ale również leczy poprzez impuls światła o niskiej gęstości. Przez falę świetlną komórki skóry zostają pobudzone do produkcji kolagenu i elastyny, co przyspiesza regenerację. Leczniczym działaniem IPL jest poprawa dotlenienia, ukrwienia, wzrost liczby włókien kolagenowych, polepszenie wchłaniania wilgoci, a także rozjaśnienie przebarwień i zmniejszenie rozszerzonych porów.

Zabieg fotoodmładzania idealnie sprawdzi się nie tylko na twarzy, ale także na dekolcie szyi, czy dłoniach. Wskazaniem do tego zabiegu są już pierwsze oznaki starzenia się – płytkie i średniogłębokie zmarszczki, a także przebarwienia skórne. Seria zabiegów składa się z kilku zabiegów wykonywanych w 3-4 tygodniowych odstępach. Warto zaznaczyć, że fotoodmładzanie IPL jest zabiegiem bezinwazyjnym, co oznacza że po zakończeniu serii nie jest wymagany okres rekonwalescencji.

Fotoodmładzanie IPL jest szczególnie polecane osobom po 25 roku życia, które mają pierwsze oznaki starzenia się skóry. Już po zastosowaniu pierwszego zabiegu, skóra ulega wyraźnej poprawie a zmarszczki zaczynają się spłycać. Zabieg fotoodmładzania sprawia, że skóra staje się bardziej elastyczna, gładka i napięta. Dodatkowo zostają usunięte zmiany naczyniowe takie jak pajączki, czy drobne naczyniaki. Ponadto zabieg ten redukuje zmiany potrądzikowe, a koloryt skóry ulega ujednoliceniu.

Likwidacja pierwszych oznak starzenia się skóry

W pierwszej kolejności kosmetolog oczyszcza skórę, która ma być poddana zabiegowi. W celu zwiększenia bezpieczeństwa, pacjentowi zakładane są specjalne okulary ochronne. Na wcześniej oczyszczoną skórę nakładany jest specjalny żel chłodzący. Następnie kosmetolog przy pomocy specjalnego urządzenia, przykładając głowicę do leczonej powierzchni skóry, oddaje świetlny impuls z charakterystycznym rozbłyskiem. Zabieg fotoodmładzania trwa do kilkunastu minut. Cały zabieg jest bezinwazyjny, jednak pacjent może podczas jego trwania odczuwać ukłucia i rozchodzące się ciepło. Po oczyszczeniu miejsca zabiegowego z żelu, kosmetolog nakłada kojącą maskę lub krem pielęgnacyjny.

Pielęgnacja skóry po zabiegu fotoodmładzania powinno być systematyczne. Bez odpowiedniej profilaktyki niestety efekty zabiegu będą krótkotrwałe. Regeneracja skóry po zabiegu trwa od dwóch tygodni do miesiąca. Przez trzy pierwsze dnia należy bardzo starannie myć skórę żelem bez mydła lub czystą wodą. Skóra powinna być delikatnie osuszana, bez tarcia. Ważne jest, aby unikać stosowania wszelkich preparatów, które w swoim składzie mają spirytus, retinol, czy kwas salicylowy lub glikolowy. Przez dwa tygodni zaleca się nie korzystanie z sauny, jacuzzi, czy basenów z chlorowaną wodą. Dobrze jest chronić skórę przed nadmiernym wystawianiem jej na promienie słoneczne. Warto też zrezygnować przez kilka dni z wykonywania makijażu.

Umów się na fotoodmładzanie IPL

Wyślij do nas wiadomość i umów się na wizytę w naszym salonie.