Zagęszczanie rzęs

Która z kobiet nie chciałaby mieć grubych i gęstych rzęs? Niestety nie wszystkie zostałyśmy tak hojnie obdarzone przez Matkę Naturę. Wybawieniem może okazać się dla nich zagęszczanie rzęs metodą 1:1 oraz metoda objętościowa. Zagęszczanie rzęs polega na dodaniu objętości naturalnym rzęsom, które są słabe, cienkie, jasne i niezbyt gęste. Nadaje oczom wyrazistego wyglądu, a spojrzeniu – głębi. Rzęsy stają się grubsze, ciemniejsze i pełniejsze. Dodatkowo warto zaznaczyć, że rodzaj rzęs, ich grubość, długość, a nawet kolor i stopień pokręcenia dobierane są indywidualnie.

Zwiększenie objętości rzęs

Na rzęsy należy szczególnie uważać przez pierwsze 48h, ponieważ w tym czasie klej wiąże się z naturalnymi rzęskami. W tym czasie trzeba szczególnie zwrócić uwagę na to, aby nie moczyć rzęs, ponieważ w tym czasie klej wiąże się z naturalnymi rzęskami. Należy też unikać sauny i gorących kąpieli, ponieważ para wodna również może spowodować osłabienie działania kleju. Po 48h nie trzeba aż tak bardzo z tym uważać, jednak nadal nie powinno się za bardzo moczyć rzęsek.  Podczas demakijażu i dbania o cerę nie należy stosować żadnych tłustych kosmetyków w okolicy oczu. Najlepszymi preparatami są beztłuszczowe płyny micelarne lub zwykła woda z mydłem. Należy też unikać nadmiernego pocierania i dotykania rzęs, a także unikać zabiegów kosmetycznych na twarz oraz zabiegów mogących podrażnić okolice oczu.

Zagęszczanie rzęs metodą 1:1

Jest ona jedną z najpopularniejszych metod przedłużania i stylizacji rzęs. Metoda polega na doklejeniu syntetycznej rzęsy do rzęsy prawdziwej (w proporcji - jedna rzęsa syntetyczna do jednej prawdziwej). Metoda ta pozwala zagęścić, wydłużyć i przyciemnić rzęsy. Rzęsy dobiera się i stylizuje na podstawie układu rzęs naturalnych każdej osoby. W zależności od potrzeb, można podkręcić rzęsy, otworzyć optycznie oko, wydłużyć kąciki oczu. Rzęsy syntetyczne przykleja się do wszystkich dorosłych rzęs, a następnie systematycznie uzupełnia na pozostałych. Rzęsy doklejane mogą być syntetyczne (z włókien poliestrowych) lub naturalne (z włosia norki syberyjskiej

Zagęszczanie rzęs metodą objętościową

Polega ona na przyklejaniu do naturalnej, pojedynczej, oddzielonej rzęsy, kilku rzęs, co z kolei daje efekt zagęszczenia i pogrubienia. Rzęsy wykorzystywane przy metodzie objętościowej są bardzo elastyczne, charakteryzują się również wyższym komfortem noszenia oraz głęboką czernią. Rzęsy są ultra cienkie i wyglądają bardzo naturalnie, co zawdzięczają specjalnej recepturze. Połyskują oraz są odporne na wszelkie odgniecenia, nie wyginają się ani nie łamią, ponadto nie tracą swoich właściwości nawet gdy są mokre lub wilgotne.


Przygotowanie do zabiegu zagęszczenia rzęs

- Należy pojawić się z nie wytuszowanymi rzęsami
- Nie należy spożywać napoi energetycznych, pobudzających typu Kawa, Yerba Mate, Red Bull, Tiger, Burn itd.
- Jeśli posiadasz bardzo jasne rzęsy wskazane jest wykonie henny rzęs, dzięki niej zostaną przyciemnione wszystkie włoski tak aby stylistka nie pominęła żadnej rzęsy.
- Wszystkie planowane zabiegi kosmetyczne należy wykonać przed pierwszą aplikacją jak i przed każdym uzupełnieniem tak, aby wykluczyć wszystkie ewentualne przyczyny osłabienia kleju.

Umów się na zagęszczanie rzęs

Wyślij do nas wiadomość i umów się na wizytę w naszym salonie.