Zagęszczanie rzęs Rzeszów

Która z kobiet nie chciałaby mieć grubych i gęstych rzęs? Niestety nie wszystkie panie zostały tak hojnie obdarzone przez Matkę Naturę. Wybawieniem może okazać się dla nich zagęszczanie rzęs metodą 1:1 oraz metoda objętościowa.

Zagęszczanie rzęs polega na dodaniu objętości naturalnym rzęsom, które są słabe, cienkie, jasne i niezbyt gęste. Nadaje oczom wyrazistego wyglądu, a spojrzeniu – głębi. Rzęsy stają się grubsze, ciemniejsze i pełniejsze.

Rodzaj rzęs, ich grubość, długość, a nawet kolor i stopień pokręcenia dobierane są indywidualnie.

Jak dbać o takie rzęsy?

Na rzęsy należy szczególnie uważać przez pierwsze 48h, ponieważ w tym czasie klej wiąże się z naturalnymi rzęskami. W związku z tym taki nie związany do końca klej łatwiej jest uszkodzić. W tym czasie trzeba szczególnie zwrócić uwagę na to, aby nie moczyć rzęs. Należy też unikać sauny i gorących kąpieli, ponieważ para wodna również może spowodować osłabienie działania kleju. Po 48h nie trzeba aż tak bardzo z tym uważać, jednak nadal nie powinno się za bardzo moczyć rzęsek.  Podczas demakijażu i dbania o cerę/urodę nie stosować żadnych tłustych kosmetyków w okolicy oczu, najlepszymi preparatami są beztłuszczowe płyny micelarne lub zwykła woda z mydłem. Należy też unikać nadmiernego pocierania i dotykania rzęs, a także unikać zabiegów kosmetycznych na twarz oraz zabiegów mogących podrażnić okolice oczu.

Metody zagęszczania rzęs

Metoda 1:1


Jest ona jedną z najpopularniejszych metod przedłużania i stylizacji rzęs. Metoda polega na doklejeniu syntetycznej rzęsy do rzęsy prawdziwej (w proporcji - jedna rzęsa syntetyczna do jednej prawdziwej). Metoda ta pozwala zagęścić, wydłużyć i przyciemnić rzęsy. Rzęsy dobiera się i stylizuje na podstawie układu rzęs naturalnych każdej osoby. W zależności od potrzeb, można podkręcić rzęsy, otworzyć optycznie oko, wydłużyć kąciki oczu. Rzęsy syntetyczne przykleja się do wszystkich dorosłych rzęs, a następnie systematycznie uzupełnia na pozostałych. Rzęsy doklejane mogą być syntetyczne (z włókien poliestrowych) lub naturalne (z włosia norki syberyjskiej


Metoda objętościowa


Polega ona na przyklejaniu do naturalnej, pojedynczej, oddzielonej rzęsy, kilku rzęs, co z kolei daje efekt zagęszczenia i pogrubienia. Rzęsy wykorzystywane przy metodzie objętościowej są bardzo elastyczne, charakteryzują się również wyższym komfortem noszenia oraz głęboką czernią. Rzęsy są ultra cienkie i wyglądają bardzo naturalnie, co zawdzięczają specjalnej recepturze. Połyskują oraz są odporne na wszelkie odgniecenia, nie wyginają się ani nie łamią, ponadto nie tracą swoich właściwości nawet gdy są mokre lub wilgotne.

Jak się przygotować przed takim zabiegiem?

Należy pojawić się z nie wytuszowanymi rzęsami
Nie należy spożywać napoi energetycznych, pobudzających typu Kawa, Yerba Mate, Red Bull, Tiger, Burn itd.
Jeśli posiadasz bardzo jasne rzęsy wskazane jest wykonie henny rzęs, dzięki niej zostaną przyciemnione wszystkie włoski tak aby stylistka nie pominęła żadnej rzęsy.
Wszystkie planowane zabiegi kosmetyczne należy wykonać przed pierwsza aplikacją jak i przed każdym uzupełnieniem tak aby wykluczyć wszystkie ewentualne przyczyny osłabienia kleju.

Umów się

Wyślij do nas wiadomość i umów się na wizytę w naszym salonie.