Zamykanie naczynek

Powstawanie rozszerzonych naczynek towarzyszy każdemu człowiekowi tak naprawdę bez względu na wiek czy płeć. Niekiedy zmiany naczyniowe wywołują skrępowanie oraz wstyd jeżeli mają większy rozmiar i zlokalizowane są na twarzy. Naczynka na twarzy mają kolor czerwony. Mogą być widoczne gołym okiem (o grubości powyżej 0,4 mm), ale mogą też być tak drobne, że pojedynczych nitek nie widać, a tylko skóra zyskuje czerwone zabarwienie tzw. rumień. Zmiany najczęściej pojawiają się w czasie mroźnej zimy lub latem. Pod wpływem wiatru, mrozu czy ostrego słońca naczynia włosowate się rozszerzają i zwiększa się ich przepuszczalność, a ścianki stają się bardziej kruche. To ułatwia oddziaływanie niekorzystnych czynników wywołujących stany zapalne. Takie zmiany w naczynkach, z czasem coraz większe, mogą się już nie cofnąć. Zmiany naczyniowe pojawiają się głównie w skutek fotostarzenia. Kiedy skóra jest cieńsza oraz bardziej zniszczona, zmiany te stają się bardziej widoczne. Do tego zjawiska szczególnie przyczynia się m.in. występowanie różnych chorób, zażywanie leków, dym papierosowy, sytuacje stresowe, jedzenie pikantnych potraw, częsta ekspozycja na słońce lub mroźne powietrze, uwarunkowania genetyczne (ok. 80% przypadków), przebyta ciąża, otyłość, uszkodzenia mechaniczne spowodowane częstym i mocnym tarciom np. nosa.

Zamykanie naczynek Rzeszów

Jak zapobiec temu problemowi? Rozwiązaniem jest zabieg termokoagulacji na rozszerzone naczynka, który zyskuje coraz większe uznanie w naszym salonie kosmetycznym Kosmetolodzy Rzeszów.

Jak wygląda zabieg termokoagulacji?

Podczas termokoagulacji wykorzystuje się ultraszybką częstotliwość radiową. Fale radiowe przekazywane do zakończenia igły powodują wytworzenie wysokiej temperatury, która w kontakcie z żywą tkanką powoduje zjawisko koagulacji. Kosmetyczka precyzyjnie wprowadza mikroigłę bezpośrednio w otoczenie uszkodzonego naczynka, działając miejscowo i zamykając zmianę. Naczynka poddane temu zabiegowi obkurczają się, a w efekcie zostają zamknięte i niewidoczne. Już po kilkuminutowym działaniu termokoagulacji, uszkodzone naczynka krwionośne zanikają i co najważniejsze nie pozostawiają żadnych śladów zewnętrznych - blizn czy zaczerwienienia. Pacjent od razu po zabiegu może normalnie funkcjonować. Ważnym aspektem podczas tego zabiegu jest bezpieczeństwo. Termokoagulacja okolicznych tkanek jest zminimalizowana poprzez izolację igieł i cewników. Właśnie dzięki temu zabieg zamykania naczynek nie pozostawia żadnych trwałych śladów w postaci blizn ani przebarwień. Dobra kosmetyczka dostosowuje metodę zamykania naczynek do rozmiaru obszaru wymagającego kuracji. Zamykanie małych naczyń na twarzy czy nogach wykonuje się za pomocą igieł o średnicy nie większej niż 1 mm, bezpośrednio przez skórę. Do zamknięcia żył dużych używa się specjalnego cewnika wprowadzanego do naczynia przez wenflon. Zabieg kosmetyczny jest całkowicie bezbolesny, szybki, trwały, nie powoduje żadnych powikłań i jest całkowicie skuteczny.

Dla kogo termokoagulacja jest najlepsza?

Termokoagulacja w salonie kosmetycznym w Rzeszowie jest polecana osobom zmagającym się z problemami naczyniowymi - naczyniaki gwiaździste, rubinki, pajączki, plamki cammbela, rozszerzone naczynka, pęknięcia naczyń włosowatych. Okazuje się, że zastosowanie termokoagulacji jest skutecznym rozwiązaniem defektów skórnych takich jak włókniaki, brodawki czy prosaki. Aby prawidłowo zdiagnozować zmianę, należy przede wszystkim ocenić, czy ma ona charakter kliniczny. Bardzo ważna jest świadomość, że zabiegi termokoagulacji w gabinecie kosmetycznym wykonujemy wtedy, gdy mamy pewność co do nieklinicznego charakteru zmiany. Najdrobniejsza wątpliwość dotycząca pochodzenia zmiany powinna być konsultowana z lekarzem specjalistą. Jest to szczególnie ważne w przypadku przebarwień i plam pigmentacyjnych.

Zabieg zamykania rozszerzonych naczynek

Jak do każdego bardziej inwazyjnego zabiegu istnieją przeciwwskazania, tak samo jest w przypadku tego zabiegu. Najważniejszymi przeciwwskazaniami jest ciąża, karmienie piersią, zaburzenia krzepliwości krwi, opryszczka, hemofilia, długotrwałe krwawienie, nowotwory, zapalenie wątroby, choroby serca, epilepsja, cukrzyca, zażywanie leków lub ziół fotouczulających, głębokie peelingi, skłonność do powstawania bliznowców. O wszystkich szczegółach zostają państwo poinformowani przez wykwalifikowaną kosmetyczkę z salonu Kosmetolodzy Rzeszów na konsultacji przed zabiegiem. Na takim spotkaniu zostaje również omówiona szczegółowa pielęgnacja skóry po zabiegu zamykania naczynek. Przede wszystkim niezwykle ważna jest ochrona przeciwsłoneczna, skórę należy pielęgnować łagodnymi, nawilżającymi preparatami. Przez okres 7 dni należy unikać basenu, sauny, ćwiczeń, gorących kąpieli i alkoholu. Przez 14 dni nie wolno opalać się na słońcu i w solarium oraz nie stosować samoopalaczy. Nie należy również wymuszać efektu złuszczania skóry, mocno pocierać czy robić peelingi.

Umów się na zamykanie naczynek

Wyślij do nas wiadomość i umów się na wizytę w naszym salonie.