Masaż twarzy i dermomasaż

Receptą na młody wygląd może być masaż twarzy. Przeprowadzany jest w celach relaksacyjnych ale i kosmetyczno-pielęgnacyjnych. Odpowiednio prowadzone ruchy masujące powodują pobudzenie i dotlenienie naskórka, co ma wpływ na lepsze wchłanianie produktów pielęgnacyjnych nakładanych na skórę. Wykonywany regularnie zmniejsza zmarszczki i likwiduje obrzęki, stymuluje odpływ limfy, poprawia elastyczność i wytrzymałość skóry, poprawia jej mikrokrążenie.

Masaż wspomaga naturalny proces oczyszczania skóry – martwy naskórek jest usuwany mechanicznie razem z kremem lub olejkiem do masażu, a pod wpływem nacisku następuje oczyszczanie gruczołów łojowych. Masaż pobudza funkcje skóry i mięśni w celu utrzymania ich w zdrowiu, poprawy wyglądu skóry i zrelaksowania klienta. Masaż kosmetyczny przeprowadzany jest po oczyszczeniu skóry twarzy, szyi i dekoltu. Kosmetolodzy z Rzeszowa zabieg wykonują dokładnie i delikatnie, tak aby skóra nie była zanadto rozciągana. Należy pamiętać, że nieprawidłowe wykonanie masażu może prowadzić do zwiotczenia skóry, pogłębienia zmarszczek co dostarcza nieprzyjemnych doznań.

Masaż twarzy i dermomasaż Rzeszów

Szczególnymi wskazaniami do zabiegu masażu są zaburzenia odżywiania skóry, jej zły koloryt, niedostateczna elastyczność i napięcie skóry i mięśni, potrzeba poprawy mikrokrążenia ale także zły nastrój i samopoczucie, ponieważ masaż sam w sobie ma funkcje relaksacyjne. W salonie kosmetolodzy wykonują również tak zwany dermomasaż, który jest połączeniem masażu mechanicznego z podciśnieniem, z jednoczesnym zasysaniem fałdu skóry i rolowaniem ruchomymi rolkami. Metoda ta polega przede wszystkim na rozbijaniu tkanki tłuszczowej, a co za tym idzie na zmniejszeniu cellulitu. Masaż ten powoduje poprawę stanu skóry, zarówno tej z cellulitem, jak i luźnej, wiotkiej. Spalanie zostaje przyspieszone poprzez pobudzenie metabolizmu. Rozstępy zostają zredukowane, a skóra staje się wygładzona i ujędrniona. Zapewniamy zabieg na brzuch, pośladki lub uda.

Wskazania do wykonania dermomasażu to cellulit, nadwaga, nadmiar tkanki tłuszczowej, zrosty i zwłóknienia w obrębie tkanki podskórnej, spowolniona przemiana materii, skłonność do gromadzenia się wody i toksyn, rozstępy i wiotka pozbawiona jędrności skóra. Gwarantujemy utratę cellulitu, poprawę jędrności skóry, odżywienie i dotlenienie skóry, redukcję rozstępów, wyrównanie struktury tkanki podskórnej, detoksykację oraz zwiększenie wchłaniania składników kosmetycznych. Przeciwwskazaniami może być ciąża, żylaki, rozszerzone naczynia krwionośne, uszkodzenia i zmiany zapalne skóry, choroby na tle nerwowym, nowotwory.