Mezoterapia mikroigłowa
Mezoterapia mikroigłowa przeprowadzana jest specjalnym urządzeniem posiadającym bardzo cienkie igiełki. Służą one do kontrolowanego uszkadzania skóry poprzez jej nakłuwania na odpowiednią głębokość i z dostosowaną szybkością. Nakłuwanie powoduje wytworzenie w skórze małych kanalików. Tworząc mikrourazy skóra zostaje zmuszona do intensywnej regeneracji i odnowy. Prowadzi to do wzrostu przepływu krwi, a fibroblasty zostają pobudzone do syntezy kolagenu i elastyny. Dzięki temu skóra starzeje się dużo wolniej. Składniki odżywcze dużo łatwiej wnikają w głąb skóry, a jej skłonności regeneracyjne są ulepszone.
Zabieg na zamykanie naczynek
Podstawowym zadaniem zabiegu jest usunięcie martwego naskórka oraz rozluźnienie połączeń pomiędzy jego komórkami. Z każdym zabiegiem blizny i zmarszczki zostają spłycone. Nakłucia poprawiają też owal twarzy i polepszają elastyczność cery. Skóra staje się wyraźnie napięta, gładka, elastyczna, promienna, wygląda młodziej. Zabieg ten przypomina lifting ale nie ingeruje chirurgicznie w skórę.
Mezoterapię mikroigłową polecamy szczególnie osobom chcącym w widoczny sposób poprawić wygląd skóry, które borykają się z rozszerzonymi naczynkami, trądzikiem i bliznami potrądzikowymi. To również zabieg dla osób posiadających zniszczoną skórę w wyniku opalania czy po ciąży, mającym cellulit, rozstępy czy opadające policzki, powieki i kąciki ust. Aby uzyskać najlepsze efekty polecamy powtórzyć zabieg kilka razy w odpowiednich odstępach czasowych. Następnie po zakończeniu danej serii, dla utrzymania rezultatów powtarzać raz w miesiącu. Z zabiegu mezoterapii mikroigłowej może korzystać osoba w każdym wieku. Jednak najlepiej zdecydować się na zabieg w momencie, kiedy rzeczywiście skóra jest już zniszczona i widać na niej oznaki starzenia.
Mezoterapia mikroigłowa Rzeszów
W salonie w Rzeszowie do tego typu zabiegu wykorzystywany jest odpowiedni, przetestowany sprzęt, dzięki czemu zabieg jest w pełni bezpieczny. Nasi wyszkoleni kosmetolodzy najlepiej ocenią stan Państwa skóry i zalecą odpowiednią ilość oraz częstotliwość zabiegu oraz stosowanie odpowiednich kosmetyków. Należy jednak pamiętać, że jak do każdego zabiegu tutaj też istnieją przeciwwskazania. Są to między innymi: nowotwory, cukrzyca, ciąża i karmienie, skłonność do tworzenia bliznowców, stany zapalne skóry, alergie na metale, zaburzenia krzepliwości krwi, przyjmowanie retinoidów czy autoimmunologiczne choroby skóry. Po zabiegu skóra jest otwarta na zakażenia dlatego niezwykle ważna jest jej odpowiednia higiena i pielęgnacja, należy unikać podrażnień, chlorowanej wody i silnych warunków atmosferycznych.