Henna Brow

Kształt i wygląd brwi może dodać twarzy charakteru, złagodzić lub wyostrzyć rysy twarzy, pełnić funkcję ozdobną. Warto więc o nie zadbać i wybrać zabieg z użyciem Henna Brow. To najnowszy trend w stylizacji brwi.

Henna brow to proszek pochodzenia naturalnego, z rośliny o nazwie lawsonia intermis, która ze względu na swoje właściwości nie wymaga dodania substancji utleniających. Henna brow (zwana również henną pudrową) nie tylko nie niszczy struktury włosków brwi, ale je odżywia dzięki zawartości witamin i minerałów.

Czym jest Henna Brow i dla kogo jest przeznaczona?

Zabieg henną brow stał się prawdziwym hitem. Pozwala nam na uzyskanie pożądanego kształtu brwi przy jednoczesnym wzmocnieniu i odbudowie struktury włosków. Utrzymuje się na nich od 1-1,5 miesiąca. Na skórze będzie widoczny ok. 2 tygodnie. Fakt ten pozwala na uzupełnianie ubytków lub wzmocnienie efektów makijażu permanentnego. Może też z powodzeniem całkowicie ten zabieg zastąpić, jeśli obawiamy się bólu. Henna brow dostępna jest w szerokiej gamie kolorystycznej, dzięki czemu zyskała uznanie zarówno brunetek jak i blondynek.

Henna Brow krok po kroku

Etap I - Po oczyszczeniu brwi z resztek makijażu wykonuje się peeling skóry, przygotowując ją do zabiegu i zapewniając trwałość zabiegu.

Etap II - Aby osiągnąć idealny kształt, wielkość i symetrię, wykonywana jest tzw. geometria brwi. Używamy do tego specjalnej nici, którą wyznaczamy figury geometryczne stanowiące w połączeniu pożądany łuk zgodne z obowiązującymi trendami.

Etap III - Skóra wokół brwi jest zabezpieczona specjalnym korektorem, aby nie uległa zabarwieniu w czasie zabiegu.

Etap IV - Nakładamy przygotowaną uprzednio hennę brow na brwi i odczekujemy, w zależności od pożądanego efektu, od 15 do 25 minut.

Jak postępować po zabiegu z użyciem Henna Brow?

Żeby efekt zabiegu pozostał z nami jak najdłużej istotne jest właściwe postępowanie przez pierwsze 48 godzin. Nie należy w tym czasie:

  • - dotykać, pocierać, przecierać wykonanego makijażu brwi,
  • - moczyć i zmywać np. w czasie demakijażu,
  • - nakładać na brwi kremu lub innych preparatów,
  • - korzystać z basenu lub sauny,
  • - stosować zabiegów przy użyciu pary wodnej.

Umów się na Henna Brow

Wyślij do nas wiadomość i umów się na wizytę w naszym salonie.